איכות הסביבה וחשיבות שמירת הטבע והנוף

כולם מדברים בימים אלה על חשיבות שמירת הסביבה ובכל הנושאים הקשורים מסביב לכך כגון מחזור, אנרגייה ירוקה וכו’, נושא איכות הסביבה חשוב ויקר לכולנו וכל אחד מאיתנו יכול לתרום ולסייע בשמירה על איכות הסביבה. (במיוחד שמירה על הסביבה הקרובה אלינו ועל חוף הים!)

בשנת 2008 התגייסנו כולנו כאיש אחד להלחם בנחישות באחדות ובאומץ באנטנה הסלולרית שהתחילו בהקמתה בפס ההפרדה בין הנתיבים מול חוף כאן וקרוב כל כך לבניין שלנו, כל תשתיות האנטנה הותקנו בסתר ובמהירות מדהימה! והמתקינים שיקרו ואמרו ש”מתקינים עמוד תאורה!” אך בסופו של דבר תושבי קרית ים וכל דיירי הבניין  יחד עם אנשים יקרים ואמיצים תושבי קריית חיים המערבית הצלחנו לשתף פעולה בהפגנות ובמעשים בשטח ובסופו של דבר הצלחנו לבטל את הקמתה של האנטנה הסלולרית!! האנטנה הסלולרית שרצו לבנות בסמוך אלינו הייתה אמורה להכיל עליה “יער” של אנטנות נוספות ומסוכנות ביותר לסביבה ולדיירים!! וכולנו שמחים מאד שהיא לא איתנו היום.

מתוך האתר : “עשרות תושבים הפגינו ביום שלישי ברחוב רוברט סולד בקרית ים נגד הקמת אנטנה סלולארית שאישרה עיריית חיפה. העבודות להקמת האנטנה החלו בתחילת השבוע על אי תנועה בגבול השיפוט בין עיריית חיפה לעיריית קרית ים, בצומת הרחובות טרומן בקרית ים ומח”ל בקרית חיים.”

על המאבק שניהלנו באנטנה הסלולרית והנחישות שהפגינו הדיירים נגד האנטנה ניתן לקרוא בקישור הבא :  http://www.zepo.co.il/katava.asp?NewsID=1819&CatID=59

כתבה מזעזעת שפורסמה אתמול (5/5/2013) באתר NRG “מכונת ירייה על הגג!!” מתארת את הנזק העצום שגורמות אנטנות סלולאריות שהותקנו בקרית חיים המערבית!!! חשוב ביותר!! ללחוץ על הקישור הבא : http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/466/812.html

רבים מאיתנו מקפידים להשליך לפח המחזור הנמצא ברוברט סולד 40 את בקבוקי השתייה שלנו ועל כל מגיע כך הכבוד לדיירים שעושים זאת.

חשוב ביותר שכל אחד ואחת מאיתנו יקח על עצמו תפקיד של פקח רשות שמירת הטבע והסביבה זאת על ידי זיהוי מפגעים ועברייני איכות הסביבה ודיווח מיידי לעיריה ולרשויות איכות הסביבה בכל פעם שנזהה מפגעים הנוגעים לסביבה! ובמיוחד לסביבה הקרובה אלינו ובחוף הים הקרוב והחשוב לכולנו כל כך.

התקשרתי בעבר (לפני כמה שנים) לעיריה כדי להתריע שיש אנשים שבאים עם טנדרים ומשליכים שקים של פסולת בניין בחוף הים, הפקחים הגיעו במהירות ולכדו את העבריינים תוך כדי מעשה והם נקנסו בחומרה רבה!

במשך מספר ימים לפני חג סוכות השגחתי ושמרתי ממרפסת ביתי על עצי התמר שבחזית הבניין והתקשרתי לעיריה כמה פעמים למחלקת הפיקוח בכל פעם שהגיעו עבריינים לקטוף כפות תמרים!! לצערי באף אחד מהמקרים הפקחים לא הגיעו!! מספר פעמים אף ירדתי בעצמי לגינה והרחקתי בכוחות עצמי עבריינים שהגיעו עם משורים והתחילו לקטוף כפות תמרים, אך למרות כל מאמצי ולצערי הרב מספר רב של כפות תמרים נקטפו על ידי העבריינים בין יום כיפור לסוכות וכתוצאה ישירה מכך חודש בלבד אחרי חג סוכות 4 מתוך 8 עצי התמר בגינה הצמודה לכביש הראשי ממול הבניין סיימו את חייהם!! ניתן עדיין לראות את שלדי 4 עצי התמר עומדים להם עצובים נבולים ומתים בדשא שמול חוף גליה, כאנדרטה לאוזלת היד ולאדישות של העיריה והפקחים שלה בשמירה על העצים לפני חג סוכות.

לדעתי הרשויות חייבות להגביר את הפיקוח בין יום כיפור לסוכות ולהגן 24 שעות ביממה על ידי צוות לתגובה מהירה ולמנוע את הנזק לעצי התמר ולסביבה!  

מספר ימים לפני ל”ג בעומר האחרון השליכו אלמונים פסולת בניין ותריסים ישנים ושבורים העשויים מאזבסט בחנייה של המשאיות מול הבניין שלנו בחוף גליה!!

ילדים שהכינו מדורה לא ידעו שמדובר בפסולת אזבסט והשליכו את תריסי האזבסט למדורות!!! תריסי האזבסט החלו להתפוצץ לאחר הדלקת המדורות!! והעיפו רסיסים מסוכנים של אזבסט לכל עבר ולמרחק! רק במזל גדול לא נפגעו ילידים מהרסיסים שהתפוצצו! צוות לוחמי אש שהגיעו עם כבאית לאחר שמספר הורים התקשרו והודיעו על פיצוצים “מוזרים” כיבו את המדורות המסוכנות ובנס לא נפגע אף ילד או מבוגר! מאד חשוב להבין שפסולת מסוכנת יכולה לפעמים גם להרוג ולכן מאד חשוב שכולנו נהיה מאד עירניים ונתפקד כפקחי שמירת הטבע הנוף והסביבה.

אני אצרף פה בקרוב טלפונים וכתובות של הרשויות המטפלות בתלונות הקשורות לאיכות הסביבה.

אשמח לקבל תגובות והצעות להגברת השמירה על איכות הסביבה לטובת כולנו!

מוטי גולן

 

 

כתיבת תגובה