פרויקטים שבוצעו על ידי ועד הבית בשנת 2018
במהלך שנת 2018 ביצע ועד הבית מספר פרויקטים חשובים בתשתיות הבניין, לפי רמת הדחיפות והחשיבות שלהם. 
1) פרויקט חשוב ביותר שבוצע במהלך 2018 היה החלפת הצינור הראשי של הגינה,הצינור הראשי של הגינה מתחבר לשיבר הראשי של אספקת המים לבניין בצידו הדרומי, ומגיע עד לצד הצפוני של הבניין לראש המערכת של ההשקייה והברזים החשמליים המופעלים בעזרת מחשב ההשקייה.
הצינור החדש שהותקן הינו צינור בקוטר 50 מ”מ ועובי דופן 16 מ”מ חדש וחזק ביותר! נחפרה תעלה באורך של 65 מטרים בעומק 60 ס”מ, מהשיבר הראשי של הבניין בצד דרום עד לראש המערכת של ההשקיה בצד הצפוני של הבניין, לצורך חפירת התעלה הוסרו אבנים משתלבות בחנייה ונחפרה תעלה באורך 65 מטר, לאחר למכן הורכב הצינור החדש והורכבו בחזרה האבנים המשתלבות בדיוק כפי שהיו קודם.  בצינור הגינה הישן היו בשנים האחרונות מספר רב (יותר מ 20 !!) של פיצוצים ונזילות, כולם תוקנו וטופלו על ידי ועד הבית והגנן, אך בנוסף לעלות התיקונים של נזילות אלה, חלק מהנזילות היו סמויות ומים שנזלו מהצינור הראשי של הגינה התנקזו לאדמה במשך מספר ימים,עד לזיהוי הנזילה מה שהוביל לצריכה משותפת מוגברת בשנים קודמות.
כדי למנוע נזילות מהצינור הראשי של ההשקיה ועד הבית סגר את הברז הראשי של הגינה במשך מספר חודשים זאת עד לאחר החלפת הצינור הראשי של הגינה בצינור חדש, העבודה בוצעה על ידי שלום הגנן, הצינור וכל האבזרים הנדרשים נרכשו על ידי ועד הבית. לאחר פירוק חלקים מהצינור הישן ובדיקה התברר שהיה באיכות מאד נמוכה ודופן אחת של הצינור הייתה דקה יותר באופן משמעותי מהדופן הרגילה ולכן נתקלנו בריבוי פיצוצים ונזילות בצינור הראשי הישן.
בנוסף כדי לצמצם את עלויות הפרויקט החליט ועד הבית להעביר את הצינור דרך החנייה במקום דרך הגינה סביב מה שקיצר את אורך הצינור החדש מ 150 מטר ל 65 מטר רץ בלבד!

לאחר החלפת הצנרת הראשית של הגינה קיבלו הדיירים חשבונות מים בהם הצריכה המשותפת הייתה פחות מקוב אחד בלבד!! כלומר כ 4 שקלים לחודש לדייר בלבד!!! 

2) בגג קרסה נפלה והתפוררה דלת רפרפה ממתכת, ודלתות נוספות החלידו בצורה קשה, (ראה תמונות למטה) דלתות המתכת מפרידות בין הגג החיצוני הפתוח לגג הפנימי הסגור בו נמצאים חדר המשאבות וחדר המעלית עם המנוע של המעלית, נדרש להחליף אותם מידית, כאשר הדלתות בגג פתוחות רוחות המגיעות מהים עם אוויר לח ומלוח וגורמות לחלודה רצינית בחדר המעלית וחדר המשאבות ולתקלות נוספות בתאורת הגג ובחשמל, כאמור 3 דלתות הוחלפו בחדשות והנותרות עברו ניקיון חלודה וצביעה בצבע שמן, הגג עבר ניקיון יסודי וציוד ישן וגרוטאות הוצאו מהגג ונזרקו, בנוסף בוצע ניקיון ושטיפה בכל שטח הגג להוצאת פסולת יונים שהצטברה שם כאשר הדלתות היו פרוצות, לפחות 3 שקים גדולים של זבל יונים פונו מהגג, עבודה שנמשכה מספר ימים. בנוסף בוצע על ידי ועד הבית מבצע ניקיון נוסף במקלט, נזרקו המון רהיטים, משטחים, דלתות, אריזות, מכשירי כושר ועוד ובוצעה שטיפה יסודית של המקלט.
3) פרויקט החלפת רשתות היונים היה הפרויקט הגדול והיקר שבצענו במהלך שנת 2018, היה קושי להשיג את הרשתות באיכות שהציב וועד הבית ובגובה המתאים לפרויקט זה, לכן היה עיקוב של כחודשיים מרגע ההחלטה לצאת לפרויקט ועד למועד התקנת הרשתות, כמו כן בגלל העבודה בגובה היה קושי לאתר קבלנים המתאימים להרכבת הרשתות, בסופו של דבר נמצא הקבלן והוסברו לו הנחיות הבטיחות והעבודה בוצעה והסתיימה בלי שום תקלות או תאונות חלילה.
אני בטוח שיהיו לנו לפחות 10 שנים של שקט מחדירות יונים למסתורי הכביסה, היות ונבחרה רשת איכותית וחזקה, בנוסף שמרנו במקלט 2 חבילות נוספות של רשתות למקרה יהיה צורך להחליף חלקים מהרשת בעתיד. גם השנה המשכנו לשפר את התאורה בחדר המדרגות על יד החלפת גופי תאורה ישנים בגופי תאורה חדשים נטענים עם נורות לד חסכוניות.
עבור כל הפרויקטים הנ”ל שוועד הבית ביצע בשנת 2018 לא בוצעה שום גביה נוספת של כסף מהדיירים!! וכל הפרויקטים הנ”ל בוצעו מהכספים שנאספו בקופת הוועד במהלך 2018.

רשימת הפרויקטים שבוצעו בשנת 2018 על ידי וועד הבית

  1. החלפת 3 דלתות מתכת רפרפה בגג בדלתות מתכת חדשות – מסגריית אברהמי
  2. פירוק רשתות יונים ישנות וקרועות מפלסטיק והתקנת רשתות יונים חדשות ב 4 צדדים של הבניין חוט מתכת מצופה פלסטיק קשיח 5 מ”מ
  3. החלפת הצינור הראשי של מערכת ההשקיה בצינור חדש 50 מ”מ באורך של 65 מטר דרג 16, חפירה מתחת לאבנים המשולבות בחנייה
  4. החלפת גופי תאורה בגופי תאורה חדשים לד בחדר המדרגות בקומה העליונות, כולל החלפת גופי תאורה חירום בחדר המדרגות
  5. החלפת חלונות אלומיניום בלובי של הבניין,חלון בלובי ועוד 4 חלונות חדשים אלומיניום רפרפה מזכוכית בפרוזדור המחסנים
  6. מבצע ניקיון יסודי של הגג, פינוי פסולת רבה מהגג! משטחים מזרונים, פסולת יונים של מספר שנים, כולל שטיפה כללית
  7. ניקוי חלודה וצביעת דלתות מתכת שלא הוחלפו כולל דלת חדר מעלית וחדר משאבות בגג, בצבע שמן לבן
  8. מבצע ניקיון יסודי של המקלט כולל השירותים במקלט, פינוי פסולת דלתות, מיטות, ספות, אופניים, משטחים ועוד ועוד, כולל שטיפה כללית במים
  9. נשתלו בגינה 200 פקעות של נוריות לפריחה באביב 

תודה מיוחדת לשלום הרוש מדירה 1 על תרומתו המשמעותית על העזרה ללא הפסקה בטיפול במקרי חירום והמשך טיפוח וניקיון הבניין ולטיפול בתקלות ומשימות שונות!! כל הכבוד!!