שיפוץ המעלית הוזמן על ידי ועד הבית ובוצע על ידי חברת עלרד מעליות בע”מ בבניין בו אנו גרים בשבוע הראשון של חודש יוני 2012 זאת עקב בלאי והתיישנות של חלקים מרכזיים וחשובים במעלית שהתקלקלו שוב ושוב וגרמו להשבתות של המעלית ולתקיעות של דיירים ואורחים בתדירות גבוהה ובכל שעות היממה!

בסוף חודש מאי 2012 התרחשו לפחות 5-7 תקלות בשבוע והמעלית הושבתה שוב ושוב ושוב! בכל פעם שהמעלית נתקעה היו בה אנשים לכודים לחוצים ועצבניים והיה צורך לחלצם 24 שעות ביממה בשבתות ובחגים!!!

לאור כל התקלות הנ”ל הוחלט על יד ועד הבית לבצע בדחיפות שיפוץ מקיף של המעלית הכולל החלפת הלוח הראשי (המחשב המרכזי והמוח של המעלית), החלפת כבל כפיף, לחצנים, מפסקים, מנגנון דלת, ועוד ועוד. בסיום השיפוץ הוזמן מהנדס בודק על מנת לבדוק את המעלית ולאשר את תקינותה להסעת נוסעים והוא אכן אישר את תקינותה.

מאז הסתיימו עבודות שיפוץ המעלית בתחילת חודש יוני ועד היום (ינואר 2013) ירד קצב התקלות והשבתות של המעלית מ 5-7 תקלות בשבוע לתקלה אחת בממוצע לכל  3 חודשים! נתון זה אומר לנו ולכם יותר מכול שאכן פרוייקט שיפוץ המעלית שתכנן והזמין ועד הבית היה נחוץ! הכרחי! בטיחותי! נדרש! ודחוף!

לאחר סיום השיפוץ המעלית אמינה יותר! המעלית מהירה יותר ושקטה יותר בעצירות ובנסיעה!

עלות שיפוץ המעלית 14,000 ש”ח בסך הכול! לא סכום בשמיים! הוחלט לגבות 250 ש”ח מכל דייר שזה מסתכם בסך הכול ב 8,000 ש”ח ואת היתר להשלים מקופת הוועד, אך למרות זאת חלק מהדיירים בחרו להשהות ולדחות את השתתפותם הכספית בשיפוץ המעלית כפי שהוחלט באספת הדיירים, חלקם אף מתגוררים בקומות העליונות!  ולא צריך להיות חכם כדי להבין כמה נחוצה וחיונית להם מעלית תקינה ואמינה! ברור שבסופו של דבר כולם שילמו וחבל שיש דיירים שיותר חשוב להם להקשות ולעקב תשלומים סתם ככה בלי סיבה.

עיקוב ודחיה של דיירים בהוצאות מיוחדות של ועד הבית בסכומים קטנים שכאלה מובילים בהכרח לחוסר רצון וחוסר מוטיבציה של נציגי ועד הבית לבצע פרוייקטים דומים בעתיד, בפעם הבאה נציגי ועד הבית ימתינו להשלמת איסוף כל הכספים הדרושים מכל הדיירים לפני הזמנת כל עבודה וחתימה על החוזה. דבר שבוודאי יגרום לעיקוב ודחיה של ביצוע של פרוייקטים חשובים ונחוצים וחוסר שביעות רצון של דיירים אחרים מהתנהגות זאת.

להלן הנחיות בטיחות והתנהגות במעלית

  • במעלית שלנו מותר להסיע רק 5 נוסעים!! זאת עקב שיפוץ קודם שבצענו במעלית והוספת משקל לתא המעלית כתוצאה מציפוי תא המעלית בנירוסטה
  • רק דיירים שעברו הכשרה והדרכה לחילוץ ממעלית הם המוסמכים הבלעדיים לחלץ אנשים שנתקעו במעלית!
  • בכל מקרה של חילוץ ממעלית חובה לנתק את זרם החשמל לפני תחילת החילוץ!
  • אין להסיע מטענים במעלית החורגים מגודל המעלית ואין לדחוף אותם בכוח אל תוך המעלית!
  • אסור להשען על הדלתות של המעלית בזמן נסיעתה!
  • אסור בתכלית האיסור לחבר מחדש את החשמל למעלית כאשר ועד הבית מחליט לנתק את החשמל למעלית בגלל בעיה בטיחותית!! (האחריות כולה היא על מי שעושה זאת!!)
  • כאשר עוברים דירה או מובילים חומרי בניה במעלית חובה לנקות אותה לאחר סיום ההובלה! כאשר משפצים דירות יש לנקות את המעלית בסיום כל יום שיפוצים!
  • כאשר יורדים עם שקית זבל מטפטפת ומסריחה (בדרך כלל עם שאריות דגים של שבת) חובה לנקות את המעלית ואת הלובי ואת הפרוזדור בקומה!

ועכשיו קצת הומור בקשר לשיפוץ מעלית שבוצע לאחרונה בקוריאה;